Leányrablás Budapesten című, nagy sikerű regény folytatása. Az Ambrózy-báró esetei-sorozat 6. része

Várható szállítás: 2022. október 11.
Elérhetőség: Előrendelhető
Gyártó: Könyvmolyképző Kiadó Kft.

1901. ​április 3-án hatalmas tömeg gyülekezik a Monarchia ékköveként emlegetett magyar székesfővárosban, Budapesten, a külső Kerepesi úton. A többezres csődületben inasoktól az arisztokratákig mindenféle rendű és rangú ember képviselteti magát. Reggel 6 óra 20 perckor aztán az izgalom a tetőfokára hág. A tömeg felmorajlik, a rendőrök sorfalat állva próbálják az izgága embereket hátrébb szorítani. A cinkotai vasútállomás különvágányára ekkor pöfög be az első hatalmas teherszerelvény, mely Budapestre hozza az amerikai „humbugkirály”, Barnum és Bailey kerekeken gördülő „városát”, a The Greatest Show on Eartht, vagyis A Föld legnagyobb cirkuszi látványosságát.

A tömegben ott van egy fiatal hölgy is, a Marosvásárhelyről származó Hangay Mili, a hírneves magánzó detektív, Ambrózy báró hitvese. És ahol ennyi ember verődik össze, ott bűnözők is akadnak szép számmal. A bűntettre pedig, mely sokkal hajmeresztőbb, mint a cirkusz bármely csodája, nem is kell sokáig várni. Szerencsére kéznél van a kor legkiválóbb „szoknyás detektívje”, Mili báróné, aki rögvest nyomozásba kezd.

Tessék betérni! Jó szórakozást, különleges izgalmakat!

„Vannak olyan történelmi fikciók, amikor az ember azt érzi, hogy szeretne visszamenni az időben csak egy icipicit, hogy részt vegyen benne. Szóval elég szívesen megnéztem volna azt a cirkuszt. :D

Ez is szuperjó rész volt. Imádtam benne a lányokat, de hiányzott egy kicsit a báró úr. Nekem. :)”

SzTEtti

(In.: Moly)