Dr. Huszár Pál: A várpalotai evangélikus, református és római katolikus egyházközösség története 1850 és 1950 között

MEGVÁSÁROLHATÓ

Egyháztörténet Várpalotán

Várható szállítás: 2022. október 03.
Gyártó: THURY-VÁR Nonprofit Kft. - Krúdy Gyula Városi Könyvtár

Részlet a kötet előszavából:

"...Különös egységet alkot, ezért egymástól el nem választható a múlt, a jelen és a jövő. A tegnapi múlt a ma jelenébe torkollik, hogy azután a holnap jövőjében folytatódjék. A történelem akkor válhat igazán az élet tanítómesterévé - miként azt gimnáziumi latin stúdiumainkban tanulhattuk -, ha a jelen és a jövő formálásában valóban megszívleljük a múlt tanulságait: megőrizzük értékeinket, de a múltbéli hibákat, tévedéseket sem hagyjuk nyomtalanul feledésbe menni, hiszen azok nagyon is lényeges üzenetet hordoznak számunkra. Mindezeknek megszívlelése éppoly fontos lehet, miként értékeinknek a büszke örökös örömével és a jó gazda felelősségével történő számbavétele, illetve megőrzése..."

(Dr. Huszár Pál)

Ez a rövid tanulmány terjedelmétől függetlenül is ezt a nemes célt kívánja szolgálni. Segíteni akar a felelősségteljes örökség megismerésében, minden örököst sarkallni szeretne az egyedi és a közös értékek megőrzésére, az azonosságtudat természetes vállalása mellett összetartozásunk tényének felismerésére és elfogadására, az ebből következő feladatok felvállalására és elvégzésére.