A bűnügyi irodalom kedvelőinek. A fehér város trilógia befejező része.

Várható szállítás: 2022. október 11.
Gyártó: Európa Könyvkiadó

Mérgezés, élve befalazás, hordóba rekesztés - Krakennek, azaz Unai López de Ayala nyomozónak ezúttal egy titokzatos történelmi regényben elkövetett gyilkosságokat másoló tettest kell kézre kerítenie: egyszerre kell megküzdenie a múlt és a jelen kíméletlen árnyaival és mitológiai szörnyetegeivel. A tét pedig nem kevés: a családja élete - a jövőben.
A fehér város-trilógia befejező része az előző kötetek izgalmát továbbörökítve, lenyűgöző módon vegyíti a középkori krónikák és a modern bűnügyi történetek világát egyetlen nagyívű, időtlen elbeszéléssé.

A trilógia izgalmas lezárása ez a rész. Minden a helyére került, az írónő minden szálat elvarrt, ami kimondottan tetszett. A könyv a könyvben pedig érdekes megoldás volt, amit élveztem, örömmel olvastam. A múltban játszódó történetet izgalmasabbnak találtam a jelenben játszódó eseményeknél. A múltban megjelent krimi szál is érdekesebb volt, mintha az írónő is inkább arra fektette volna a nagyobb hangsúlyt, a jelenben inkább a profilozás volt a fontosabb és a szálak elvarrása, a trilógia lezárása volt a lényeg. Már csak személyesen el kellene utazni ahhoz, hogy igazi élménnyé váljon az olvasott történet, mert az épületekre, múzeumokra és úgy az egész térségre nagyon kíváncsi vagyok. A könyv életszerűen leír mindent, de azért látni is egy hatalmas élmény lenne. Örülök, hogy olvashattam mind a három részt és ezáltal bepillantást nyerhettem a baszkok életébe.

(kinga133)
In: https://moly.hu